راهنمای انتخاب پمپ:
یکی از اولین تصمیمات درطراحی یک سیستم انتخاب ارتفاع و دبی می باشد تا بتوانیم اندازه پمپ را تعیین کنیم. انتخاب ابعاد لوله نیز موثر می باشد. یکی دیگر از راههای انتخاب پمپ نوع سیال استبه طور مثال:

آیا حامل ذرات جامد می باشد؟
اگر چنین می باشد اندازه و درصد آنها چیست؟
آیا مایع ویسکوز است ؟
ویسکوزیته آن چقدر است؟
فشار بخارآب چقدر است؟
آیا درمقابل درجه حرارت حساس است.
آیا ساینده است؟
در نتیجه باید موارد زیر را جهت حداقل اطلاعات مورد نیاز برای انتخاب پمپ سانتریفوژ مناسب فرایند، مورد رسیدگی قرار داد تا سرویس مورد نظر درخواست شود. مایعی که باید پمپ شود.

دبی مورد نیاز
ارتفاع کلی دینامیک
ارتفاع مکشی مثبت خالص در دسترس
درجه حرارت بهره برداری
چگالی مخصوص
طبیعت مایع
تجربه عملیاتی
نواع الکتروپمپ:
الکتروپمپ پنتاکس ایتالیا با تولید انواع الکتروپمپ در بخش خانگی ،ساختمانی ، صنعتی ، کشاورزی و آبرسانی و مارک Vertix که علامت تجاری صنایع پمپ سازی Pentax می باشد .

الکتروپمپ پدرولا ایتالیا در انواع الکتروپمپ های شناور ، فشار قوی ، سانتریفوژ و خانگی

الکتروپمپ های چینی در انواع الکتروپمپ های شناور ، کفکش ، لجن کش ، خانگی ، الکتروپمپ های طبقاتی عمودی-افقی و سانتریفوژ

الکتروپمپ ساخت پمپیران و سولار پمپ و آویران : شامل انواع الکتروپمپ (فشار قوی ، گریز از مرکز ، دو مکشه ، شناور ، روغن داغ ، گل کش )

الکتروپمپ لوارا ایتالیا وابسته به گروه صنعتی ITT بزرگترین گروه صنعتی دنیا در زمینه تولید پمپهای گریز از مرکز چدنی و استینلس استیل ، الکتروپمپ های طبقاتی (جهت پمپاژ مواد شیمیایی)، الکتروپمپ های لجن کش و کفکش ، الکتروپمپ های شناور و انواع بوستر پمپ ها با آبدهی تا ۵۰۰۰ متر مکعب در ساعت و تا فشار ۵۰ بار.

ارزیابی انتخاب پمپ:
پمپ هایی که دارای برند شناخته شده با کارایی و راندمان بالا، با حداقل سر و صدای تولید شده با بالاترین خدمات پس از فروش و قطعات یدکی مربوطه و همچنین گارانتی قطعات مکانیکی و برقی و قطعات یدکی مربوطه می باشند، مناسبترین راه انتخاب هستند

یکشنبه 22 بهمن 1396
بؤلوملر :